Hacamat ve Sülük Kursu


  • EğitmenDr. Mete ÖZTÜRK
  • EğitmenDr. Mete ÖZTÜRK
  • Eyalet / Bölge / İlONLINE KURS
  • Ülke...
  • Kurs DiliTürkçe
  • Tarih28-07-2024
  • Kurs Ücreti120 €
Kurs Videosunu İzle

Kurs Hakkında

  • Hacamat ve Sülük Kurslarımız Sağlık Bakanlığı onaylı belgesi olan doktorlarımız tarafından verilmektedir.

  • Online eğitim teorik eğitime göre daha hesaplı ve öğrenmesi daha kolaydır.

  • Verdiğimiz Katılım Belgeleri 04 Şubat 2014 tarihli ve 28903 sayılı Resmi Gazete yayınlanan Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği kapsamında bir belge değildir.


Kurs İçeriği


Temel ders kitabı olarak Süleyman Gök tarafından yazılmış dünyanın en çok satan Hacamat kitabında yer alan tüm konular işlenecektir. Süleyman GÖK Hacamat kitabı 7 dilde online okumak ÜCRETSİZ
Hiç bir sağlık eğitimi olmayanların dahi en basit şekilde izah ile hastaya sülük mü yoksa hacamat mı daha faydalı onu öğreneceksiniz.
Sırt, kafa, ayak ve vücudun ön bölgelerine yapılan hacamat ve sülüklerin temel faydası anlatılacak.
Hacamat hangi hastalıklara nasıl faydalıdır. Tek tek 1. seanstan 4. seansa kadar en yaygın 40 haftalığın hacamat noktaları. (Suleyman Gok hacamat kitabı 39. Baskı)
Hacamat kimlere yapılmaz.
Mevisime, Hicri takvime, ve haftanın günelri açısından hacamat günleri.
Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin sıklıkla yaptırdığı noktalar olarak bilinen 3 ayrı hacamat hacamat noktası ve faydaları.

Dosyalar


Anamnez Formu
2022 Hacamat Takvimi
Hacamat Nokları Atlası

Sıkça Sorulan Sorular


Hacamat kursu bir gün, takribi 7-8 saat sürmektedir.
Hacamat ve Sülük kursuna herkes katılabilir.
1 günde doktor olamazsınız. Ama 1 günlük eğitim sonrası aldığınız ve öğrendiğiniz bilgileri kullandıkça, pratik yaptıkça daha ilerlediğinizi göreceksiniz. 1 Günlük eğitim sonrasında ailenize hacamat uygulaması yapabilecek duruma geleceksiniz.
Online eğitimler Op. Dr. Mustafa ŞAHİN, Dr. Ahmet DEMİR, Dr. Mete ÖZTÜRK, Dr. Rıdvan YİĞİT bey tarafından verilmektedir.
Teorik eğitimleri online aldıktan sonra Türkiye'de 81 ilde Avrupa da Nerdeyse 40 dan fazla şehirde 1 hacamat seans ücreti karşılığı gibi cüzi bir ücret ödeyerek canlı uygulama eğitimi alabilirsiniz.
Eğitmen adaylarının kesinlikle hemşire, ATT, Fizyoterapist veya biyolog olmaları gerekmektedir.
Türkiye'den katılanlar için 1.750₺ Avrupa katılımcıları için 120€ diğer ülke katılımcıları için 120$ dır. Normalde ortalama 5 kat daha fazla olan bu ücret korona sonrası kurucumuz tarafından isteyen herkesin kolaylıkla en ucuz bir şekilde hacamat öğrenebilmesi için geliştirilmiş bir yöntemdir.
Türkiye'de 81 ilde Uygulama Eğitimi Teorik Hacamat ve Sülük eğitimi sonrasında Türkiye'de bir çok ilde size uygulama gösterebilecek eğitmenlerimiz mevcuttur. Avrupa'da 7 Ülkede 40 dan fazla şehirde Uygulama Eğitimi Teorik Hacamat ve Sülük eğitimi sonrasında Avrupa'da Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya İsviçre gibi ülkelerde size uygulama gösterecek eğitmenlerimiz mevcuttur.Online Kursiyer Röportajlar


Hacamat Enstitüsü WhatssApp Yaz