Hacamat Kursu

Kurs Videosunu İzle

Kurs Hakkında

Hacamat Kursu

Bu eğitim KORONA öncesi yapılan takribi 7 saat süren klasik uygulamalı eğitimdir. 

Bu eğitimde en az 1 metre sosyal mesafe ve takribi 7 saat boyunca maske takma zorunluluğu vardır. 

Bu kursun avantajı her şeyi yüz yüze dinleme imkanı olmasıdır. 

Eğer dersin teorik kısmını online dinlerim derseniz kurs hem daha hesaplı hem de evde kendi konforunuzda dersi dinleyebilirsiniz. 


 • 7 Ayrı Dilde Hacamat ve Sülük Kursu Belgesi

  Tüm belgeler Süleyman Gök imzalı ve çift dillidir. Türkçe, İngilizce, Almanca, Hollandaca, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde belgeliniz hazır. Tek yapmanız online kursa kaydolmak.

 • Teorik Online eğitim sonrası Uygulamalı Hacamat eğitimi

  Tüm derslerin teorik kısımlarını ONLİNE katılıp uygulamlarını Türkiye'de 81 ilde Almanyada 12 bölgede Avrupanın hemen hemen her şehrinde bulunan uzmanlardan uygulama eğitimi alabilirsiniz.

 • Tüm kursiyerlere Hacamat kitabı 20% indirimli

  Tüm kursiyerlere Dünyanın en çok satan hacamat kitabı 20% indirimli.

 • Süleyman Gök ve Uzm. Dr. imzalı belge

  Online eğitime katılanlar ilave ücret ile Süleyman GÖK ve Uzm. Dr. İmzalı Hacamat ve Sülük belgesi taleb edebilirler. Klasik eğitimlere katılanlara Süleyman Gök ve eğitimi veren eğitmen imzalı Hacamat ve Sülük belgesi takdim edilir.

 • Geleneksel Tıp Akademisi her alanda en iyi eğitmenlere açık.

  Hacamat Enstitüsü ve Geleneksel Tıp akademisi işbirliği ile Geleneksel Tıbbın hemen her alanında konunun en uzmanları bir çok alanda geleneksel tıp eğitimleri vermektedirler. Geleneksel Tıp alanında eğitim veren eğitmenler eğitim duyurularını Geleneksel Tıp Akademisi web sayfasında yayınlayabilirler.

 • Hacamat Eğitmeni Nasıl olurum?

  Herkes Hacamat Uygulama eğitmeni olabilir. Normal eğitmenlik ATT, Fzt veya biyolog olmaları gerekmektedir. Bunun yanında güzellik uzmanlığı, masaj uzmanları da açık olan bölgeler için başvuruda bulunabilirler.

Kurs İçeriği


Hacamat Uygulanmasında bilinmesi gerekli 15 temel husus Hacamat Uygulamasında doğru bilinen yanlışlar Hacamat manevi yönü
Herkes Sağlık Bakanlığı Onaylı Uzm. Dr. gözetiminde tek tek canlı hasta üzerinde mutlaka uygulama yapmaktadır.
Adan Z'ye Sülük uygulaması nasıl yapılır ? Endikasyonları, Komplikasyonları. (Avrupa da Sülük uygulaması ayrı bir ders olarak verilmektedir. Ayrı bir ücrete tabidir)
Hacamat ve Sülük birlikte kullanırken nelere dikkat etmeliyiz.

Dosyalar


Anamnez Formu
2021 Hacamat Takvim
Hacamat Nokları Atlası

Sıkça Sorulan Sorular


Evet çok rahatlıkla her eğitim seviyesinde herkes 1 günde kolaylıkla hacamat sülük yapmayı öğrenebilirsiniz. 2008 yılından buyana ilk kurucumuz ve başkanımız Süleyman Gök ve Başkan yardımcımız Dr. Mete ÖZTÜRK tarafından birlikte 17+ ülke 1 günlük eğitimlerle 18. binden fala hacamat uzmanı yetiştirdik.
Kesinlikle evet, eğitim de size Dünyanın en çok satan hacamat kitabı (Süleyman Gök 37. Baskı) PDF okuma linki hediye verilmektedir. Eğitim sonrası anlamadım unuttum diyeceğiniz bir şey kalmamaktadır. Eğitimi alan herkes 1 günde çevresindeki kişilere zarar vermeden yapabilecek seviyeye gelir.
Sağlık Bakanlığı Onaylı Sertifikalar Üniversiteler aracılığı ile sadece tıp doktorları alabilmektedir. Bizim verdiğimiz eğitimler sadece ailesine ve çevresine yapmak amaçlı öğrenmek isteyenler içindir.
Online eğitim veya klasik eğitim sonrası ilave ücret karşılığı isteyen herkes Eğitim sonrasında katılımcılar HACAMAT SEMİNERİ KATILIM BELGESİ alma hakkı vardır.


Almanca İngilizce Hacamat Sertifikası
Almanca İngilizce Hacamat Sertifikası

Almanca İngilizce Sülük Sertifikası
Almanca İngilizce Sülük Sertifikası

Türkçe İngilizce Hacamat Katılım Belgesi
Türkçe İngilizce Hacamat Katılım Belgesi

Türkçe İngilizce Sülük Katılım Belgesi
Türkçe İngilizce Sülük Katılım Belgesi

İngilizce Almanca Hacamat Sertifikası
İngilizce Almanca Hacamat Sertifikası

İngilizce Almanca Sülük Sertifikası
İngilizce Almanca Sülük Sertifikası


Videolar


Hacamat Enstitüsü WhatssApp Yaz