NEFES TERAPİ EĞİTİMİ

Eğitim Ücreti ve Süresi
1 Günlük bir eğitim olup ücreti 500₺'dir.
Dünya'nın En İyi Nefes Terapi Eğitimi
Devlet Opera Sanatçısı ve Dünyaca Ünlü Sn. Serap Çiftçi'nin eğitimini verdiği nefes terapisi eğitimi. Nefes terapi almak istiyorsanız dünyaca ünlü opera sanatçısı Geleneksel Tıp Akademisi dünya üzerindeki en iyi kurum olduğunu unutmayınız. Geleneksel Tıp Akademisi farkı ile nefes terapisi eğitimi.
Nefes Terapisi
Nefes Terapisi sırasında diyaframdan alınan derin nefes iç organlarımıza masaj yaparak onları güçlendirir. Oksijeni, nefesle içimize çekmek bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken nefes vermek toksinleri dışarı atar. Bedenimizdeki toksinlerin yüzde seksenine yakını nefes sayesinde atılır. Zihin keskinliği, bilgiyi öğrenme ve özümseme yeteneği, odaklanma, yoğunlaşma ve hatırlama hepsi nefesin kalitesinden büyük ölçüde etkilenir. Çünkü beyin işlev yapmak için çok miktarda oksijene gereksinim duyar. Bilinçli veya bilinçsiz olarak bastırılmış duygular nefes alışımızı, bedenlerimizi ve yaşamlarımızı kuvvetli bir şekilde etkiler. Kişinin kendini sınırlayıcı yargılamaları ve duygusal yükleri temizlendikçe gerçek doğamızı yansıtan sevgi, huzur ve neşe hayatımıza girer. Transformal Nefes’in yüksek frekanslı enerjisi ile farkındalığımız artar ve özümüzle olan bağımız kuvvetlenir. Transformal Nefes, mükemmel bir kendi kendini iyileştirme sistemidir. Araç olarak ise sadece “bilinçli nefes” almayı kullanır. Dolayısıyla son derece doğaldır. Kişinin sağlığını, iç huzurunu ve yaşam sevincini artırır. Her tür travmayı doğal bir şekilde şifalayarak, kişinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal durumunu iyileştirir ve optimal sağlığa kavuşmasını sağlar.
Grup Nefes Terapisi Seansları
Birden fazla kişinin katılımıyla yapılan nefes terapisi seanları, yaratılan yüksek grup enerjisinin de etkisiyle, fiziksel, zihinsel ve ruhsal seviyede oldukça güçlü bir dönüşüm ortamı sunar. Grup nefes terapisi seanslarında katılımcı sayısına uygun oranda nefes koçu hizmet verir. Nefes terapisi seansı öncesinde yapılan farkındalık sohbetleri ile kendi içimizde derinleşerek özümüzden gelen niyetlerimizi belirleriz. Ve bu niyetlere nefes alarak, onları hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğumuz gücü yaşamımıza çekeriz.
Nefes neden bu kadar önemli? Nefes terapisi yöntemine göre nefes alış ve verişimizde neleri değiştirmemiz gerekiyor?
Nefes kelimesi, ‘nef’s’ kökünden gelir. Nefs’in kelime anlamı ise bir şeyin özü, kendisi, canı, kalbi benliği, iradesi, ruhu, karakteri demektir. İşte nef’s’in bu anlamlarını kavramak ve onların bizdeki tezahürünü hissetmek için nefesimizin farkında olmamız gerekiyor. Eğer nefesimizin farkında değilsek, canımızı, ruhumuzu, özümüzü, irademizi, duygularımızı, düşüncelerimizi, bedenimizi kısacası bizi biz yapanı fark etmiyor, bilmiyor, tanımıyoruz demektir. Nefesin nasıl olduğu, nasıl alındığı, nasıl verildiği, nereden başladığı, vücudumuzda nereye yayıldığı ya da nereye yayılmadığını bilmek ve sonrasında doğru olan doğal nefesimizi yanlış nefes alışkanlıklarının yerine koymak, bizim fiziksel, mental, duygusal ve ruhsal sağlığımızı yeniden mükemmel seviyede inşa etmemizi sağlar.
Yanlış nefes alma alışkanlıklarımızın yerine doğru ve doğal nefesi koyarak, yaşamımıza sağlık ve mutluluk getirebiliriz diyorsunuz. Peki doğru nefes almayı nasıl öğrenebiliriz?
Nefesinizi doğal nefesiniz olan açık, bağlantılı ve derin hale getirmeniz için nefes terapisi seansları alabilir veya nefes çalışmalarının yapıldığı 5-6 günlük seminerlerimize katılabilirsiniz. Nefes seansları sırasında öncelikle nefes analizi yapıyoruz.
Kişiye özel nefes analizinde neleri tespit ediyorsunuz?
Kişinin nefesi bize onun zihin yapısı, hayatı yaşama biçimi, yaşarken nerelerde tıkanıklıklar olduğu hakkında bilgi verir. Örneğin eğer nefes vermeden önce duruyorsak, bu yaşamımızda negatif şeylere tutunma eğiliminde olduğumuz ya da negatifliği bırakmaktan korktuğumuz anlamına gelir. Bunlar hastalık, mutsuz eden ilişkiler, korkular, endişeler, yolunda gitmeyen, bizi yıpratan iş yaşantımız, evliliğimiz, aşk ilişkimiz gibi etkenler olabilir. Eğer nefes almadan önce bekliyorsak; bu yaşamımıza iyiliği, güzelliği, pozitifliği sokmakta geciktiğimizi veya çok beklediğimizi gösterir.
Doğru nefes almanın fiziksel yararları nelerdir?
Doğru ve yeterli nefes alırsak kandaki oksijen miktarı artar; hücrelerimize, organlarımıza daha çok oksijen gider. Bu da bizim daha sağlıklı, enerjik olmamızı, bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlar. Zihnimizi rahatlatır, sinir sistemini dengeler. Doğru nefes sayesinde oksijen miktarı arttığı için detoks etkisi oluşur. Bildiğimizin aksine, beden toksinleri idrarla ya da terle değil, büyük oranda nefesle atar. Araştırmalar, bedenimizdeki toksinlerin yüzde 70’inin nefes aracılığıyla atıldığını gösteriyor. Doğal nefesten başka hiçbir yöntem ya da doğal ürün, toksinleri atmakta bu denli etkili olmuyor.
Nefesin, stres kontrolü, depresyon ve anksiyete gibi hastalıkların üzerindeki etkileri nelerdir?
Doğal ve doğru nefes, sinir sistemini, beyindeki hormonları düzenler. Anti-depresan ilaçlara olan bağımlılıkları büyük oranda azalttığını, hatta ortadan kaldırdığını deneyimlerimizden biliyoruz. Geceleri rahat ve derin uyumamızı sağlar. Öfke, heyecan, stres ve çökkünlük durumlarının içinden kolayca geçmemize yardımcı olur. Doğru ve doğal nefes bizi daha sakin ve dengede tutar.
Nefesimizi kullanarak negatif düşüncelerimizi olumlu, yapıcı düşüncelerle değiştirebilir miyiz?
Nefesini doğru kullanan kişi, zihnini kolayca kontrol edebilecek hale gelir. Böylece olumsuz düşünceleri kontrol altına alabilme ve yerine farklı yapılar oluşturma yetisi artar. Zihin sakinleşir, karamsarlıktan kurtulur, olaylara karşı pozitif düşünme yeteneği artar, geçmiş ve geleceğe yoğunlaşmaktan çok anda kalma halleri artar.
Oksijen ile hastalıklar arasındaki bağlantı nedir?
Hücre içindeki hastalık durumu ile hücredeki oksijen yetersizliği arasında direkt bir ilişki bulunur: Aralarında kanserin de yer aldığı bir dizi hastalık, anaerobik olarak sınıflandırılır. Anaerobik ‘oksijensiz’ demektir ve hücreler oksijen ile karşılaştığında bölünme sona erer ve hücreler ölür. Oksijen almanın en etkili ve uygun yöntemi; kendi nefesimizi iyileştirmek ve arttırmaktır. Transformal Nefes’in en önemli yararlarından biri; hücrelere yüksek miktarda oksijen sağlamasıdır.